künye|iletişim
Get Adobe Flash player
hakkımızda|editör yazıları|dergilerimiz|abonelik|yayın politikamız|reklam
Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Sayı :121
Değerli Okurlarımız, Dergimizin 121. sayısıyla sizlerle birlikteyiz.

Sayı :120
Değerli Okurlarımız, Dergimizin 120. sayısıyla sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızın ilk yazısında Mersiye Şimşek, Etkili Zaman Kullanımı başlığı altında anne-baba ve çocuklara zamanı verimli kullanma konusunda önerilerde bulunmaktadır.

Sayı :119
Değerli okurlarımız, 119. sayımızla yine sizlere ulaştık. Bu sayımızın ilk makalesinde Psikolog Elif Turan ve Doç. Dr. Ebru Aktan Acar, 20. yy İtalya’sında Montessorı’nin Gölgesinde Kalan İdealist bir Eğitimci: Gıuseppına Pızzıgonı ve Eğitime Dair Görüşleri başlıklı yazılarını paylaşmışlardır.

Sayı :118
Değerli okurlarımız, Bir sayıyla daha sizlere ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu sayıda bir röportaj, iki çeviri toplam 7 yazı ile sizlere ulaştık.

Sayı :117
Değerli okurlarımız, Yaşadıkça Eğitim dergisinin 117. sayısıyla sizlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu sayımızda da birbirinden farklı konularda yazılara yer verdik. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Otrar, Eğitimde Disiplin ve Ceza Uygulamaları başlıklı yazısında anne-babaların, öğretmenlerin ve eğitme sorumluluğu bulunan herhangi bir bireyin istenmeyen bir davranış karşısında gösterecekleri tepkilere dikkat çekmekte ve uyarılarda bulunmaktadır.

Sayı :116
Değerli Okurlarımız, Dergimizin 116. sayısıyla bir kez daha sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda okulöncesinden üniversite eğitimine kadar tüm düzeylerde akademik çalışmalar yapan kişileri ve bu düzeylerde öğretime devam eden anne-babaları ilgilendiren yazılara yer verdik.

Sayı :115
Değerli Okurlarımız, Dergimizin 115. sayısıyla sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda anne-babalara, çeşitli düzeylerdeki yönetici ve öğretmenlere ve öğrencilere yönelik yazılara yer verdik. İlk yazımız, Arş. Gör. Banu Özkan ve Arş. Gör. Mehmet Nur Tuğluk’un ortak olarak kaleme aldıkları ve Okulöncesi Eğitim Kurumlarının Ergonomik Özellikleri konusunu işledikleriyazıdır. Yazarlar, bir okulöncesi eğitim kurumunda bulunması gereken temel nitelikleri gerekçeleriyle birlikte açıklamaktadır.

Sayı :114
Değerli okurlarımız, 114. sayımızı, siz anne-babalara, öğretmenlere, okul yöneticilerine ve de çocuklarımıza eğlenerek ve öğrenerek okuyacakları bir seçki biçiminde çıkardık. Bu nedenle dergimizde geçmişte yer alan yazıları taradık ve daha önce yayımlanmış altı makale seçtik. Bu nedenle yazarların ünvanlarına ve çalıştıkları kurumları bu sayıya özel olarak belirtmedik.

Sayı :113
Değerli Okurlarımız, Dergimizin 113. sayısıyla sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızdan itibaren dergimizde Doç. Dr. Ebru Aktan Acar yönetiminde bir Okulöncesi Eğitim köşesi açacağımızı duyurmak isteriz.

Sayı :112
Değerli okurlarımız, Yaşadıkça Eğitim dergisinin 112. sayısında sizlerle buluşmanın kıvancı içerisindeyiz. Bu sayımızda genel olarak okulöncesi eğitim, ilköğretim, liderlik ve eğitim kalitesi üzerinde durduk. Arş. Gör. Özlem Çelebioğlu Morkoç ve Doç. Dr. Ebru Aktan Acar, Hayata Eşit Başlangıç ve Eğitimde Fırsat Eşitliğinin Sağlanmasında Erken Müdahale Programları başlıklı yazılarında Erken Müdahalenin genel çerçevesini çizerek Dünya’da ve Türkiye’deki Erken Müdahale Programları hakkında bilgiler vermektedir.

Sayı :111
Değerli Okurlarımız, Bir eğitim yılının daha sonuna geldiğimiz bu günlerde öğretmenler, öğrenciler ve veliler olarak hem başarılara hem de başarısızlıklara tanıklık ettik. Ancak önemli olanın her iki durumda da eksikliklerden ders çıkarmak ve bunları düzeltmek için çaba göstermek olduğunu vurgulamak gerekir.

Sayı :106
Dergimizin 106. sayısıyla sizlerle birlikteyiz. Bahar sayısı olarak adlandırdığımız bu sayımızda anne-babalara, çeşitli düzeylerdeki öğretmenlere ve öğrencilere yönelik yazılara yer verdik.

Sayı :105
Dergimizin 105. sayısıyla sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızda da her kesimden okuyucumuzun ilgisini çekeceğini düşündüğümüz yazılara yer verdik.

Sayı :104
Dergimizin 104. Sayısıyla bir kez daha karşınızdayız. Yeni bir eğitim-öğretim yılının başlangıcına denk gelen bu sayımızda okul yöneticilerine, öğretmenlere ve velilere yönelik makalelere yer verdik.

Sayı :103
2009, Bilim Tarihi açısından önemli bir yıl. İngiliz Doğa Bilimci Charles Darwin’in doğumunun 200 (12 Şubat 1809); ünlü eseri Türlerin Kökeni’nin yayınlanışının 150. yılı (1859). Bu nedenle UNESCO 2009 yılını Darwin Yılı ilan etmiştir.

Sayı :102
Dergimizin 102. sayısıyla sizlerle birlikteyiz. Bahar sayısı olarak adlandırdığımız bu sayımızda anne-babalara, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik yazılara yer verdik. Charles Darwin’in 200. doğum yıldönümünü kutlamak amacıyla bu sayıda Evrim Kuramı ile ilgili bir yazımız var.

Sayı :101
Bir sayıyla daha sizlere ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu sayıda biri çeviri toplam 7 makale ile sizlere ulaştık. Tüm makaleleri ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Sayı :100
22. yılımızda 100. sayımızla sizlerle buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Dergide emeği bulunan eski ve yeni tüm çalışanlarımıza, yazılarını bizlerle paylaşan tüm yazarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Sayı :99
Yaşadıkça Eğitim dergimizin 100. sayısına 1 kaldı. Geçen 20 yılda anne-babalara, öğrencilere, akademisyenlere ve özellikle tüm eğitim düzeylerindeki öğretmenlere yönelik önemli kuramsal ve uygulamaya dayalı yazılar yayınladık. Her bir sayımızda ülkemizin eğitim problemlerinin çözümüne bilimin ışığında bakmaya özen gösterdik ve bundan sonra da bu tutumumuzu korumaya devam edeceğiz.

Sayı :97
2008 yılının ilk sayısıyla sizlerle buluşmanın onurunu yaşıyoruz. Böylece yayın hayatında 20. yılımızı doldurmuş olduk. Bu sayımızı biri çeviri olmak üzere toplam 9 makale, bir de röportajla sizlere sunuyoruz.

Sayı :96
Yaşadıkça Eğitim dergisinin 96. sayısıyla size ulaşmanın gururu içindeyiz. Önceki sayımızda müjdesini verdiğimiz gibi bu sayıdan itibaren dergimizin dağıtımı tüm Türkiye’ye yapılacak, böylece okur kitlesi genişleyecektir.

Sayı :94
Yaz dönemine girdiğimiz bu dönemde yayın kurulu olarak dergimizin 94. ve 95. sayılarını birlikte çıkarmaya karar verdik. Bunun nedeni 96. sayıdan itibaren derginin tüm Türkiye'ye yayılacak olması ve bunun için bazı hazırlıkların yapılması ihtiyacıdır.

Sayı :93
Yaşadıkça Eğitim dergisinin 93. sayısıyla sizlere ulaşmanın onuru içerisindeyiz. Bu sayımızda genel olarak çocuklarda dikkat eksikliği, sanat eğitimi, okulöncesi dönemde anlama eğitimi ile ev okulu uygulamaları, öğrenme sürecinde koku duyusunun rolü ve depreme hazırlık konularına yerdik.

Sayı :92
Bir sayıyla daha sizlere ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu sayıda akademik yazıların yanısıra M.Kemal Atatürk üzerine çalışmalarıyla tanınan Andrew Mango ile ve ünlü satranç ustası Garry Kasparov ile yapılan iki ropörtaja yer verdik. İlgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
 
 
 
v1.0 © 2011-2012
Teslimat Politikası | Garanti ve İade Koşulları | Gizlilik Politikası | Site Kullanım Koşulları