künye|iletişim
Get Adobe Flash player
hakkımızda|editör yazıları|dergilerimiz|abonelik|yayın politikamız|reklam
Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player


Değerli okurlarımız,

Dergimizin 121. sayısıyla sizlerle birlikteyiz.

İlk yazımız, Uzman Psikolog Gözem Kıray’ın kaleme aldığı Çocuklarda Yaratıcılık ve Yaratıcılığın Geliştirilmesi başlıklı yazıdır. Yazar, yaratıcılığın geliştirilmesi için dikkat edilmesi gereken noktaları sıralamaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Tanju Deveci, tüm dünyada internet teknolojisinin gelişmesinin yetişkin eğitimi için de bir avantaj olduğunu konu aldığı İnternet Temelli Yetişkin Eğitimi başlıklı yazısıyla bu sayımızda yer almıştır.

Güler Polat, Japonya’da göreve yeni başlayan öğretmenlerin nasıl desteklendiğini açıklayan bir makaleyi Türkçe’ye çevirmiştir. Makalede, Japonya’daki öğretmenler odalarının olumlu işlevleri anlatılmaktadır.

Çanakkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği bölümü 4. Sınıf öğrencileri Fatma Köse, Gülfem Gizem Bektaş ve Gülşah Şahan, danışmanları Doç. Dr. Ebru Aktan Acar rehberliğinde yaptıkları bir proje çalışmasını Erken Çocukluk Döneminde Bir Ses Macerası başlığı altında bizlerle paylaşmışlardır.

Editörümüz Yrd. Doç. Dr. Yüksel Yeşilbağ da, öğretmenlerin profesyonel gelişimleri için önemli olan hizmet içi eğitim faaliyetleri ile ilgili Educational Leadership dergisinde yayımlanan bir yazıyı Türkçeye çevirmiştir.

Bu sayımızda son olarak bir çeviriye daha yer verdik. Yrd. Doç. Dr. Muhammet Öztabak, Harward Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden bir akademisyenin yazdığı Zor Zamanlarda Liderlik başlığıyla Türkçeye çevirmiştir. Makalede özet olarak yüksek performansla çalışmak için bir okul müdürünün ihtiyaç duyduğu kaynaklar ve motivasyon işlenmektedir.  

Bu sayımızda Can Yayınlarından İstanbul for Kids (Burçak Gürün Muraben) ve 100 Dünya’nın Gizli Yüzü (Danielle Martinigol); Günışığı Yayınlarından ise Bulut Kuş (Bai Bing) ve Kutup Yıldızını Bul: Kaptan Gaga ve Vega’nın Maceraları (Göknür Birincioğlu, Sernur Işık) kitaplarını seçtik.

           Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Saygılarımızla,

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
 
 
 
v1.0 © 2011-2012
Teslimat Politikası | Garanti ve İade Koşulları | Gizlilik Politikası | Site Kullanım Koşulları